حل مشکل دانلود نشدن تصاویر و فیلم در تلگرام

یکی از علت‌های کند شدن سرعت تلگرام، حافظه پنهان یا همان Cache Data می‌باشد. ابتدا در مورد حافظه پنهان (Cache)، برای درک بهتر این اصطلاح توضیحی مختصر می‌دهیم.
حافظه پنهان (Cache)، بخشی از حافظه سریع که چند دستور بعدی را که باید توسط پردازنده پردازش شوند را به صورت موقت درخود جای می‌دهد تا رایانه یا گوشی بتواند به سرعت به آن‌ها دسترسی داشته باشد.در واقع حافظه پنهان (Cache) حافظه‌ای سریع، درون پردازنده مرکزی است که جهت صرفه جویی در زمان مراجعه به حافظه اصلی به کار می‌رود و برای اجرای سریع برنامه‌ها استفاده می‌شود.
اما این حافظه بعد از گذشت زمان و اشغال کردن فضای حافظه داخلی گوشی، باعث کند شدن سرعت برنامه و از همه مهم‌تر گوشی می‌شود.

به طور کلی برای پاک کردن حافظه پنهان (Cache) در گوشی های اندروید، می‌توانید به Setting رفته و بعد از محاسبه محتویات داخلی گوشی، بروی Cache Data کلیک کرده تا حافظه پنهان (Cache) تمام برنامه‌های گوشی، یک جا پاک و حذف شود.

و اما برسیم به موضوع اصلی این مقاله آموزشی یعنی افزایش سرعت تلگرام و حل مشکل دانلود نشدن تصاویر و فیلم

تلگرام قابلیت پاک کردن حافظه پنهان (Cache) را به صورت اختصاصی در برنامه خود گنجانده که این امر خیلی کاربردی و مفید می‌باشد. مخصوصاً برای کاربران دیوایس های اپل. این مسئله برای کاربران اپلی بسیار مهم و حایز اهمیت است زیرا در دیوایس های اپل، بطور کلی گزینه ای برای پاک کردن حافظه پنهان (Cache) وجود ندارد و باید بصورت دستی برنامه مورد نظرشان را حذف و مجددا نصب نمایند تا بتوانند از شر این حافظه پنهان (Cache)، خلاص شوند.

پاک کردن حافظه پنهان (Cache) در گوشی‌های اندروید:

وارد تنظیمات تلگرام شده و گزینه Cache Setting را انتخاب کرده و سپس Clear Cache را لمس نمایید. در صفحه ای که پیش روی شماست، فایل های کش به تفکیک جدا شده است که شما می‌توانید در صورت نیاز هر کدام که دوست دارید انتخاب کنید. ولی پیشنهاد می‌شود که تیک همه گزینه‌ها را بزنید تا کامل تمام حافظه پنهان (Cache) تلگرام حذف شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *