هکرها می‌توانند پسورد شما را از نحوه تکان‌های گوشی حین تایپ کردن تشخیص دهند

هکرها می‌توانند پسورد شما را از نحوه تکان‌های گوشی حین تایپ کردن تشخیص دهند

هکرها می‌توانند پسورد شما را از نحوه تکان‌های گوشی حین تایپ کردن تشخیص دهندمطالعه‌ای که به تازگی در دانشگاه Newcastle انجام شده است نشان می دهد که هکرها می‌توانند با توجه به حرکات گوشی هوشمند شما حین تایپ کردن، پسوورد یا کد PIN شما را ردیابی کنند. اگرچه این ادعا کمی عجیب به نظر می‌رسد، محققان مدعی شده‌اند که توانسته‌اند در جریان مطالعه خود، کدهای چهار رقمی را تنها با یک بار تلاش با دقت 70 درصدی شناسایی کنند و پس از پنجمین تلاش که تنها مبتنی بر سنسورهای جهت یابی و حرکت یابی بوده است، کد به صورت کامل ردیابی شده است.

این تیم علمی هم چنین مدعی است که شرکت‌های فناوری از وجود این مشکل با خبر هستند اما نمی‌توانند راه حلی برای آن ارایه کنند. اما این کار چطور ممکن است؟ به نظر می رسد که هکرها می‌توانند به صورت مخفی داده‌های ژیروسکوپ گوشی را جمع آوری کنند.

دکتر مریم مهرنژاد که مسئولیت این مطالعه را بر عهده داشته است گفته که این نقص امنیتی اغلب اپلیکیشن‌های موبایلی یا وب سایت ها نیازی برای دریافت مجوز برای دسترسی به سنسورهای گوشی ها ندارند به این ترتیب برنامه‌های مخرب می‌توانند داده‌های این سنسورها را دریافت کنند.

در حقیقت همان طور که ردیابی مسیر حرکت ماوس می‌تواند نشان دهنده این باشد که شما از کامپیوتر شخصی خود چه استفاده ای می کند، سنسورهای جهت یابی در گوشی نیز می‌توانند برای ردیابی مواردی از قبلی اسکرون کردن، فشار طولانی، ضربه زدن روی نمایشگر و احتمالا محل دقیقه ضربه شدن مورد استفاده قرار گیرند.

در حالی که بسیاری از کاربران هنوز نگرانی هک شدن دوربین جلوی گوشی یا لپ تاپشان هستند، این روزها راه های بسیار عجیب تری برای دسترسی به داده‌های محرمانه کاربران وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *